At a grocery store a 12-pack of 10.75 ounce cans of soup is sold for $15.65 .there are 128 ounces…

At a grocery store a 12-pack of 10.75 ounce cans of soup is sold for $15.65 .there are 128 ounces in a gallon. Determine the price per gallon.round to the nearest cent

 
"Looking for a Similar Assignment? Order now and Get 15% Discount! Use Code "FIRST15"

"Do you have an upcoming essay or assignment due?


Get any topic done in as little as 6 hours

If yes Order Similar Paper

All of our assignments are originally produced, unique, and free of plagiarism.